ثبت دیدگاه

شهر را امام حسینی می کنیم

moharam98_amadesazi (72)

فلسفه تبلیغات گسترده محرم در عاشوراییان؛

شهر را امام حسینی می کنیم

۱۸ / شهریور / ۱۳۹۸ - ۶:۲۳ ب.ظ

عاشوراییان با هدف معرفی ویژه برنامه خود به مردم و حرکتی که در پیش رو دارد، وارد عرصه های جدید در تبلیغات شده و به واسطه توانمندی هایی که دارد این فرصت برایش بازتر است. به همین جهت توانسته تبلیغات برنامه های خود را به صورت وسیع در سطح شهر و در قالب تبلیغات شهری و بیلبورد استفاده کند.

بخش تبلیغات عاشوراییان شامل ۵۰ نفر نیرو می باشد که در بخش های نور، تزئینات، دکور، عکاسی و گرافیک فعالیت می کنند و امسال تبلیغات ویژه برنامه محرم در قالب های سیلک، پوستر، تابلوهای تجاری و تلویزیون های شهری ارائه شده است.

به گفته حسین بابایی مسئول تبلیغات مجموعه فرهنگی عاشوراییان فلسفه تبلیغات در مجموعه این است که می خواهیم شهر را حسینی کنیم. می خواهیم شهر با شعار ما آشنا شود. در برخی تبلیغات آدرس مکان برگزاری مراسم نیست و فقط از شعارمان استفاده می کنیم تا بتوانیم روضه را معرفی کنیم، نه اینکه صرفاً معرفی سخنران و مداح باشد. می خواهیم امام حسینی بودن خودمان را نشان دهیم.

بابایی با توجه به اینکه محوریت فعالیت های عاشوراییان حضور دانش آموزان است، خاطرنشان کرد: در بخش تزیینات، گرافیک و نور غالب نیروها دانش آموز هستند، مخصوصاً در بخش تزیینات و فضاسازی که کلیه کار را خودشان اجرا کرده و پیش بردند. برای توانمندسازی نیروها قبل از محرم جلساتی با حضور مدیر و معاونت مجموعه برگزار و نکات و توضیحاتی برای درک نیروهای تبلیغات بیان شده است. همچنین از تجربه اعضای قدیمی تر نیز استفاده شده و اعضای قدیم با نیروهای جدید همراهی کردند و حتی آموزش هایی را برای توانمندسازی بیشتر اعضای تیم داشتند.

وی در خصوص فضاسازی غرفه های محرم گفت: برای فضاسازی غرفه ها و گذر دانش آموزی حدود ۱۰الی۱۵ نفر نیرو فعالیت داشتند که قبل از تحویل گرفتن خیمه، حدود ۱۰-۱۵ روز به طور شبانه روزی فعالیت می کردند. بعد از اتمام کار غرفه ها، نیروها فضاسازی و تزیینات داخل سالن را انجام می دادند.

اهمیت حس و نگاه مخاطبان برای عاشوراییان

مسئول بخش تبلیغات افزود: عاشوراییان به فضاسازی هیئت اهمیت می دهد چون حسی که قرار است به مخاطب القا کند برایش مهم است. اهمیت دارد مخاطبی که وارد روضه می شود چه حس و نگاهی داشته باشد و فضا برایش امام حسینی باشد. سعی کردیم فضا را از بیرون متفاوت و مخاطب را با فضای دیگری آشنا کنیم. اغلب فضاسازی که انجام می دهیم بر پایه داشته هایمان است و هر سال کمتر چیزی به آن اضافه کردیم. فضاهایی را که ساختیم هر سال با فکرها و ایده هایی که داریم عوض می کنیم و فضای جدیدتری را به مخاطب نشان می دهیم.

او درباره طراحی پوستر محرم عاشوراییان گفت: طراحی پوستر را استاد حامد مغروری انجام دادند. همچنین در خصوص تیم عکاسان بیان کرد: در بخش برادران سه نفر نیرو با مسئولیت حسین دهقانی و در بخش خواهران ۹ نفر نیرو با مسئولیت بهناز نقیه مشغول فعالیت هستند. قبل از محرم دو جلسه آموزشی برای تیم عکاسی خواهران توسط حسین دهقانی برگزار شد که نکات لازم جهت توانمند سازی آنها بیان شد و هر شب سناریوی خاصی برای عکاسان طراحی و به موضوع خاصی پرداخته می شود.

+ دیـــدگاه