ثبت دیدگاه

زمانه فعالیت مراکز فرهنگی مردمی است

مجموعه فرهنگی عاشوراییان

مدیر شورای اجرایی عاشوراییان

زمانه فعالیت مراکز فرهنگی مردمی است

۲۴ / فروردین / ۱۳۹۳ - ۶:۱۹ ب.ظ

سید حمید رضا همراه در «نشست جدّی» اعضای عاشوراییان گفت: «در زمانه ای هستیم که زمانه فعالیت مراکز فرهنگی مردمی است.تاکید حضرت آقا و اینکه در صحبت هایشان در آغاز سال ۹۳ فعالیت های فرهنگی خود جوش جوانان را مورد خطاب قرار دادند و فرمودند کار را هرچه میتوانید به‌طور جدّی دنبال کنید و ادامه بدهید نشان دهنده همین موضوع است».

همراه افزود: «کلیات مسیر حرکت دوم را به آقایانی که به مجموعه آمدند از جمله حجج اسلام حاج علی اکبری، سرلک و زایری ارایه دادیم که درست بودن این مسیر مورد تایید آنها نیز قرار گرفت.  با حجت الاسلام حاج علی اکبری که نماینده رهبری برای ارتباط با عاشوراییان هستند هم که صحبت کردیم ایشان هم این مسیر را تایید کردند. با توجه به صحبت های رهبری در مورد سبک زندگی در خراسان شمالی، به انتخاب این موضوع برای حرکت دوم اطمینان بیشتری پیدا کردیم و صحبت های ایشان در آغاز سال ۹۳ خطاب به فعالیت های فرهنگی خود جوش جوانان کشور مطمئن شدیم که در مسیر حرکت می کنیم. به هر حال ما حرکت دوم را از ابتدای سال ۹۲ آغاز کردیم و در سال گذشته برنامه هایی برای این آغاز داشتیم که سنگر اجتماعی یکی از مهمترین برنامه ها بود».

وی ادامه داد: «سنگر اجتماعی با دو هدف عمده برگزار شد. یکی ارتقاء توانمندی های فکری و مهارتی اعضا بود و دیگری جذب فعالان فرهنگی. البته اهداف دیگری هم بود منتهی دو دلیل عمده این ها است که عرض کردم. تا کنون ۱۸ جلسه از این دوره آموزشی برگزار شده که ۱۰ جلسه از آن با حضور حجت الاسلام زائری بوده و در بقیه جلسات هم سایر کارشناسان فرهنگی کشور دعوت شدند. برگزاری این دوره نکاتی داشت که عناوین آن را عرض می کنم. ثبت نام ۱۲۶۰ نفر، حضور هفتگی ۳۰۰ نفر به صورت میانگین در دوره، معرفی ۹ کتاب، سبک جدید در پذیرایی، تشکیل ۱۳ کمیسیون و عضویت ۱۱۸ نفر در کمیسیون ها».

مدیر شورای اجرایی عاشوراییان با ارائه گزارشی از ویژه برنامه محرم بیان کرد: «محرم امسال یکی از پرکارترین برنامه های عاشوراییان بود. اگر بخواهیم فهرست پروژه های انجام شده در محرم را بگوییم در این فرصت اندک ممکن نیست ولی مختصری از آن را مرور می کنیم. نگارش طرح و برنامه متفاوت (۳۴۲ پروژه)، تبلیغات متفاوت و ورود در عرصه های جدید تبلیغات شهری، حضور ۲۰ نفر از مسئولین شهری در برنامه، نمایش های عاشورایی در قالبی متفاوت تر از قبل، تولید ۳ محصول در حوزه سبک زندگی با برند کمک».

همراه در ادامه گزارش مختصری هم از هیات هفتگی بهشت، هیات ماهانه و دیگر برنامه های اجرا شده در سال ۹۲ ارایه کرد و گفت: «از همه دوستانی که علاقه مند هستند در حرکت دوم فعالیت کنند دعوت به همکاری می کنیم و آماده ایم این دوستان را با حرکت دوم همراه کنیم تا هر کس با هر تخصصی دارد و هر طور می تواند به پیشبرد حرکت دوم کمک کند».

+ دیـــدگاه