ثبت دیدگاه

همدلی خادمین انتظامات در برقراری نظم

شب یازدهم محرم 97 (69)

چگونگی امنیت روضه عاشوراییان؛

همدلی خادمین انتظامات در برقراری نظم

۰۵ / مهر / ۱۳۹۷ - ۵:۱۲ ب.ظ

هرساله با فرا رسیدن مراسم سوگواری اباعبدالله و برپایی خیمه عزاداری عاشوراییان تعداد قابل توجهی از میان کادر خواهران و برادران عاشوراییانی در بخش انتظامات فعالیت می کنند که مسئولیت نظم و برقراری امینت جلسه را به عهده دارند.

در ویژه برنامه بی تفاوت ها سقوط می کنند قسمت برادران ۴۰ نفر و در قسمت خواهران هم ۳۰ نفر به صورت ثابت در سالن های اصلی و جنبی بخش حراست و مدیریت مهدکودک مسئولیت امنیت، نظم دهی و راهنمایی عزاداران را به عهده دارند.

علیخاصی با اشاره به رویکرد عاشوراییان نسبت به محوریت فعالیت دانش آموزان گفت: هرساله بخشی از نیروی انتظامات را دانش آموزان تشکیل می دهند که در کنار کادر اجرایی مشغول خدمت به عزاداران حسینی هستند اما امسال بخاطر مصادف شدن با تعطیلات مدارس و سفرهای تابستانی تعداد نوجوانان در قسمت آقایان ۲۰ نفر و در بخش خانم ها به ۱۵نفر رسید که این تعداد متأسفانه نسبت به سال گذشته کمتر شده است. گفتنی است برای اولین بار انتظامات سالن جنبی جهت تجربه به دانش آموزان محول شد که بازخورد خوبی داشت.

وی افزود: امسال نزدیک محرم چهار جلسه ویژه خادمین خانم و آقا با حضور نیروهای با تجربه و مسئولان آتش نشانی برای خادمین در نظر گرفته شد که تمام نکات لازم اعم از آموزش امنیت و ایمنی، برقراری نظم و انضباط و رفتار شایسته ای که خادمین اباعبدلله باید رعایت کنند در جلسات گفته شد‌.

مسئول انتظامات برادران خاطرنشان کرد: هر روز قبل از شروع مراسم عزاداری جلسه ای با قرائت زیارت عاشورا برگزار شد که حس همدلی و صمیمیت بیشتری در میان خادمین برقرار کرده است، همچنین در ارائه خدمات و شیوه ی برخورد آن ها تأثیر به ‌سزایی گذاشته که همین امر کمک به برقراری نظم و انضباط بیشتری کرده است.

وی درباره ی چگونگی امنیت برقرار شده روضه و لباس انتظامات تصریح کرد: امنیت روضه توسط سپاه و نیروی انتظامی به صورت گشت در خواهران و کنترل نامحسوس در قسمت آقایان برقرار می شود. لباس های انتظامات عاشوراییان همانند خادمین حرم مطهر امام رضا علیه السلام می باشد و در قسمت خواهران نیز طرح گل سه‌پر به نماد امام سوم امام حسین علیه السلام روی لبه ی آستین فرم آنها کار شده که هماهنگی و زیبایی به همراه دارد.

+ دیـــدگاه