ثبت دیدگاه

پیروان ما در راه ولایت ما بذل و بخش می کنند

شب هفتم محرم 97 (114)

برای دینتان خرج کنید؛

پیروان ما در راه ولایت ما بذل و بخش می کنند

۲۸ / شهریور / ۱۳۹۷ - ۶:۱۷ ب.ظ

مجموعه فرهنگی عاشوراییان تشکلی مردمی است که به هیچ ارگان, گروه و یا شخص خاصی وابسته نیست و طبیعتاً جهت تأمین منابع مالی راهی جز کمک های مستمر مردم، خیرین و اعضا ندارد.

دفتر تأمین منابع مالی در مجموعه فرهنگی عاشوراییان مسئولیت جمع آوری کمک های مردمی جهت برپایی خیمه و فعالیت های فرهنگی را برعهده دارد و جهت تحقق این مهم راه هایی تعریف و ایجاد نموده است.

سید مجید صالحی مسئول دفتر تامین چند روش را برای جمع آوری کمک های مردمی برشمرد و گفت: طراحی و ساخت قلک «یاوران حسین» از جمله کمک های مردمی است که معمولا در مراسمات مجموعه، مخاطبان با ثبت نام می توانند دریافت کنند و پس از ۳ ماه تا یک سال در هیئت هفتگی بهشت یا با درخواست پیک مجموعه به دفتر تأمین تحویل دهند. کلیه مبالغ حاصل از این قلک ها صرفاً جهت هزینه های برنامه های مجموعه فرهنگی عاشوراییان صرف می شود چرا که طبق اجازه ی فتوای مراجع عظام، مردم می توانند صدقات جاریه خود را به این گونه فعالیت ها اختصاص دهند.

صالحی افزود: کارتکس کمک های ماهیانه است که عموم مردم می توانند با دریافت اشتراک مبالغی را جهت تامین بخشی از هزینه های مجموعه متعهد گردند. در این روش لازم نیست مردم به مجموعه مراجعه کنند چرا که هر ماه، پیک هایی از طرف مجموعه درب منزل افراد مراجعه و کمک های مالی آنها را دریافت می کنند و یک رسید به آنها تحویل می دهند .

وی دریافت کمک های نقدی را از طریق درگاه های مجازی همچون کد دستوری #۷۶*۷۶۷*، مراجعه به سایت www.ashouraiyan.com و نصب اپلیکیشن عاشوراییان عنوان کرد و اظهار داشت: ارائه محصولات فرهنگی، کمک نقدی و غیر نقدی خیرین و اعضای مجموعه از دیگر راه های تامین منابع مالی عاشوراییان است همچنین با کسب اجازه از مرجع مربوطه، مخاطبان می توانند با پرداخت بخشی از خمس خود و دریافت رسید در فعالیت های فرهنگی سهیم باشند.

مسئول دفتر تامین عاشوراییان در پاسخ به این سوال که عاشوراییان برای کمتر کردن هزینه ها چه تدابیری می اندیشد، گفت: این مجموعه مانند اغلب گروه های فرهنگی دارای منابع محدود مالی می باشد و این مجموعه جهت استمرار فعالیت های خود ناگزیر است کلیه هزینه هایی که جهت اهداف خود انجام می دهد با رعایت صرفه صلاح و به حداقل قیمت انجام دهد. در این راستا قبل اجرای برنامه ها، برآورد آن تهیه و توسط کارپرداز با کمترین قیمت تهیه می گردد و پس از آن قسمت ها موظف به بهترین استفاده و نگهداری از آنها هستند. به علاوه سیستم حسابداری و انبار جهت رعایت موارد فوق تمام تلاش خود را به کار می برد.

گفتنی است بخش تامین از سه قسمت درآمد، حسابداری و کارپردازی تشکیل شده است که تعداد ۲۵ نفر در ایام محرم و ۱۰ نفر در طول سال در هر دو واحد خواهران و برادران مشغول فعالیت می باشند.

سید مجید صالحی در پایان متذکر شد: منابع انسانی و مالی جزء مهمترین منابع هر ساختاریست. مجموعه فرهنگی عاشوراییان تا حدود زیادی توانسته در موضوع منابع انسانی موفق عمل نماید ولی در رابطه با منابع مالی با توجه به وضعیت اقتصادی کشور و برخی کاستی ها هنوز نتوانسته به آنگونه که مستحق آن است برسد لذا از همه اعضا ، خیرین و دوستاداران این مجموعه دست یاری می طلبد تا در این موضوع، جهت استمرار فعالیت ها و تحقق همه اهداف، مجموعه را کمک نمایند.

+ دیـــدگاه