ثبت دیدگاه

چه کسی بهشتی را ترور کرد؟

photo_2019-07-03_20-22-13

40 سال بعد؛

چه کسی بهشتی را ترور کرد؟

۱۹ / تیر / ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۹ ب.ظ

مجموعه فرهنگی عاشوراییان دومین جلسه از سلسله جلسات چهل سال بعد را ۱۳ تیرماه ۱۳۹۸ با حضور دکتر احمد زمانی و اکران مستند ترور سرچشمه برگزار کرد.

به گزارش پایگاه خبری عانا در سلسله جلسات ۴۰ سال بعد موضوعاتی همچون آسیب شناسی عملکرد چهل سال گذشته انقلاب اسلامی همراه با نگاه به آینده، جایگاه و نقش آن در حوزه های مختلف مثل فرهنگ، اقتصاد، رسانه و… مورد بحث قرار خواهد گرفت که اولین جلسه آن با حضور کارگردان سینما و تلویزیون یاسر عرب برگزار شد.

در دومین جلسه ۴۰ سال بعد، مستند ترور سرچشمه به کارگردانی محمد حسین مهدویان و تهیه کنندگی مجید رجبی معمار اکران شد، این مستند با ماجرای ترور سرچشمه و انفجار دفتر حزب جمهوری آغاز می‌شود و اکثر زمان فیلم را به خود اختصاص می‌دهد. کارگردان در جایگاه بازجویی پشت دوربین قرار می‌گیرد و شخصیت‌ها همچون متهم روبروی او می‌نشینند. فرمی که مهدویان برای موضوع مستند خود یعنی بررسی چگونگی و چرایی شهادت «آیت‌الله سیدمحمد حسینی بهشتی» انتخاب کرده با پرسش «چه کسی بهشتی را ترور کرد؟» جذاب و بدیع بود.

در ادامه فعالان فرهنگی با دکتر احمد زمانی از فعالان فرهنگی سیاسی اصفهان و مسئول دفتر حزب جمهوری پرسش و پاسخ داشتند و درباره شخصیت آیت الله بهشتی و اتفاقات آن زمان گپ و گفتی صورت گرفت.

گفتنی ست این جلسه در خانه مشروطیت اصفهان پنج شنبه ۱۳ تیرماه ۹۸ ساعت ۱۸ برگزار گردید.

+ دیـــدگاه