ثبت دیدگاه

گردهمایی خادمین روضه اباعبدالله علیه السلام

photo_2018-08-24_16-28-27

تجمع عاشقان حسین (ع)؛

گردهمایی خادمین روضه اباعبدالله علیه السلام

۰۴ / شهریور / ۱۳۹۷ - ۵:۲۶ ب.ظ

گردهمایی خادمین عاشوراییان روز جمعه دوم شهریورماه و در آستانه آغاز ماه محرم در خانه مشروطیت اصفهان برگزار شد.

در این مراسم روح اله فرشاد فر رئیس شورای مرکزی مجموعه عاشوراییان با تأکید بر لزوم افزایش انسجام اعضای مجموعه گفت: اگر در کاری شبیه فعالیت برای ماه محرم دچار عادت شویم ادب و آداب لازم را از دست خواهیم داد.

وی افزود: یکی از راه کارهایی که میتواند مانع از روزمرگی شود مرور دائم هدف اصلی مجموعه و اعضای آن در خدمت به مجلس امام حسین علیه السلام است.

روح اله فرشادفر با اشاره به اینکه کار جمعی باعث رشد و تعالی میشود گفت: آنچه افراد در محفل اباعبدالله حسین علیه السلام می آموزند در هیچ عرصه ای دست یافتنی نیست. البته وظیفه مدیران مجموعه این است که عرصه را به عرصه رشد و تعالی تبدیل کنند. وی ادامه داد: ایجاد محیط غنی؛ از ملزومات تحقق این عرصه است و این بدان معناست که باید وظایفی بیشتر از ظرفیت افراد به آنها واگذار شود تا صبر، برنامه ریزی، نظم و …را بیاموزند. در واقع در چنین شرایطی تربیت میدانی محقق خواهد شد.

رئیس شورای مرکزی عاشوراییان همچنین گفت: در برنامه محرم عاشوراییان بیش از نیمی از اعتبار مادی و معنوی مجموعه هزینه میشود که البته سرمایه اصلی عاشوراییان نیز از همین برنامه محرم تامین میشود. به بیانی دیگر هزینه عظیم، سرمایه عظیمی را به ارمغان می آورد.

در این برنامه همچنین مدیر اجرایی مجموعه عاشوراییان با اشاره به اینکه محرم ٩٧، بیستمین محرم عاشوراییان خواهد بود گفت: موضوع برنامه امسال « نقش مسئولیت های فردی در آینده روشن » است. زیرا در حال حاضر اغلب افراد به دنبال آن هستند تا حاکمیت و دولت همه مشکلات موجود را برطرف کنند اما این در حالی است که حل بخشی از این مشکلات به افراد جامعه برمیگردد.

حمیدرضا همراه با بیان اینکه حجت الاسلام و المسلمین رنجبر سخنران اصلی برنامه امسال است افزود: نقطه تمرکز این برنامه مسئولیت های فردی با بررسی خطبه سوم نهج البلاغه خواهد بود.

وی گفت:همچنین در برنامه امسال نمایشگاهی در ۵ محور از جمله مطالعه و کتابخوانی، محرومیت زدایی، حمایت از کالای ایرانی، فسادستیزی و قوانین شهروندی برگزار خواهد شد.

همراه افزود: همزمان با عید غدیر خم از برند فعالیت های دانش آموزی عاشوراییان با عنوان « شاب » رونمایی خواهد شد و بخش مربوط به دانش آموزان در محرم امسال پررنگ تر می شود.

+ دیـــدگاه