ثبت دیدگاه

گفت وگوی اختصاصی با میهمانان ویژه صبح روز عاشوراییان

Untitled-1

اجتماع بزرگ خانواده عاشوراییان؛

گفت وگوی اختصاصی با میهمانان ویژه صبح روز عاشوراییان

۱۶ / اردیبهشت / ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۷ ب.ظ

مراسم «صبح روز عاشوراییان» به مناسبت هجدهمین سالگرد فعالیت این مجموعه فرهنگی با حضور موثرین شهری، مجریان و همراهان برگزار گردید. در حاشیه این مراسم خبرگزاری داخلی عاشوراییان صحبتی با میهمانان حاضر در مراسم داشت.
در قرن حاضر باید حول ولایت حرکت کرد
حجت الاسلام والمسلمین احمد سالک نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی درباره مراسم صبح روز عاشوراییان و فعالیت های این مجموعه چنین گفت: اگرچه جوان نیستم اما جوان ها را دوست دارم. دوران جوانی را پشت سر گذاشته ام، منتها شرایط ما با امروز فرق می کرد. برگزاری این مراسم چند پیام دارد. پیام اول این است که جوان‌های متدین و انقلابی به آینده شان امید داشته باشند. تقویت بستر سازی برای رشد آینده در این نوع جلسات با برنامه رقم می خورد .
وی در رابطه با نکته دوم افزود: جوان های مومن و متدین احساس حقارت نکنند و بدانند جایی وجود دارد که از زحمات، مهارت و فعالیت آن ها تقدیر و تشکر می شود و این مطلب بسیار مهم است. نکته سوم تقویت شخصیت توحیدی جوانان است که این مطلب بسیار با اهمیت می باشد.لازم است در دوران جوانی بنیه های شخصیت توحیدی جوان را بر اساس اعتقادات، ایمان، تقوا، علم، آگاهی و بصیرت تقویت کنیم. این نوع جلسات حامل چنین پیام های بسیار مهمی است .
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نکته چهارم این است که چنین جلساتی جوانان را براسا س تدوین سیاست های عاشوراییان که ارتقا علمی، دینی و رشد آن ها را در برنامه دارد جهت دهی می کند که بسیار قابل اهمیت است . نکته پنجم اینکه این نوع برنامه های عاشوراییان که برای تقدیر و بررسی برنامه های گذشته و برنامه ریزی برای آینده برگزار می شود نقش اساسی در استحکام درون تشکیلاتی این جریان فرهنگی موفق دارد. نیاز داریم انسجام تشکیلات را محکم و محکم تر کنیم و اجازه ندهیم رخنه ای در آن به وجود آید بلکه باید هر روز تلاش و تعالی داشته باشیم.

نکته آخر اینکه به جوان هایمان بفهمانیم که رمز موفقیتشان کدام است. رمز موفقیت در انس با قرآن و اهل بیت علیه السلام است. در قرن حاضر باید حول ولایت حرکت کرد نه یک قدم جلو و نه یک قدم عقب، این رمز موفقیت ماست و بدانید که انشا الله در این رمز موفقیت، اشراف کامل در ابعاد مختلف بر دشمنان اسلام پیدا می کنیم.

اعطای نشان‌ها و مدال‌ها اقدام بسیار ابتکاری است
مجتبی شاهمرادی سردبیر روزنامه اصفهان زیبا وعضو شورای سیاست گذاری عاشوراییان درمورد مراسم، تقدیر از همراهان عاشوراییان و اعطای نشان ها گفت: صبح روز عاشوراییان دیگری را به خانواده بزرگ عاشوراییان تبریک می‌گویم. اینکه روزی را برای یادآوری اینکه چه دوستانی در کنار ما هستند، چه موفقیت‌هایی را کسب کردند و چه کسانی در سال گذشته کمک بیشتری کردند، اختصاص دهیم اتفاق بسیار خوبی است. همنشینی خوبی ست. امیدوارم درخت عاشوراییان که در سال گذشته جوانه زده هر روز پر بارتر، قوی‌تر و مستحکم‌تر شود. به نظر من اعطای مدال و نشان اقدام بسیار ابتکاری و خوبی است. مدال‌ها هم طراحی زیبایی دارد. نکته ی قابل توجه این است که در اعطای مدال‌ها سختگیری می‌شود. الزامی وجود ندارد که حتماً به همه مدال اعطا شود . امیدوارم عاشوراییان زمانی بتواند مدال‌ها را به فرهنگی‌های شهر اهدا کند و این کار تداوم داشته باشد.
برگزاری این برنامه عاملی برای ایجاد وحدت است
امیر محزونیه مدیر فنی روزنامه اصفهان زیبا و عضو شورای مرکزی گفت: برگزاری این برنامه ها می تواند باعث ایجاد وحدت شود. مجموعه ها به نشستی احتیاج دارند که بتوانند هر سال یک بار همدیگر را ببینند، حدود دیگران را تشخیص دهند و تعداد اعضا را متوجه شوند . ما در طول سال برنامه ای همانند این برنامه نداریم، پس لازم است حفظ شده و هر سال با رونق بیشتری برگزار شود. اعطای نشان های افسران جنگ نرم که به پر تلاش‌ترین‌های سال گذشته عاشوراییان اعطا می شود اقدام خوبی است ، به شرطی که برای ما رقابت منفی ایجاد نکند. عاملی برای تفرقه نشود که وحدت موجود را از بین ببرد. چراکه فعالیت فرهنگی با فعالیت درسی و ورزشی متفاوت است. اما به عنوان یک کار نمادین و سمبلیک حرکت خوبی است حال اینکه بتواند برای سایر مراکز الگو شود یا نه به شرایط هر مجموعه ای برمی گردد.
جوانان با دلشان در عاشوراییان حضور دارند
خانم دادخواه از همراهان عاشوراییان و فعال در زمینه ورزش درباره برنامه صبح روز عاشوراییان چنین گفت: حدود ۱۸ سال است که عاشوراییان فعالیت خود را آغاز کرده است. بسیار خوشحال شدم از اینکه جمعی از جوانان شهر اعم از خانم و آقا به صورت خودکار و خلاقانه چنین فعالیت هایی دارند. چیزی که امروز شاهد آن بودم حضورخانواده ها، جمع اعضا و همراهان عاشوراییان در این برنامه بود که برای آتیه‌ی مجموعه خوشایند است.
وی افزود: شعار امسال عاشوراییان در مورد تولیدات فرهنگی است که مطمئناً روی این شعار مطالعه، کار و زمینه‌یابی انجام گرفته و متناسب با اهداف این مجموعه و شهرمان این شعار انتخاب شده است. امیدوارم جوانان فعال این مجموعه بتوانند ذیل این شعار اهداف مجموعه را درک و خود را هم جهت با آن قرار دهند و این اهداف را به خانواده‌های خود تسری دهند. خودگردانی، استقلال و خلاقیت جوانان به خوبی دیده می‌شود. همچنین همراهی جوانان با آن ها بسیار عالی است.مشخص است که همه‌ی جوانان این مجموعه با دلشان در این جمع حضور دارند. مردم شهر مجموعه را باهدف و برنامه‌محور می‌دانند چراکه شاخص های خود را دارد و طبق آن حرکت می کند. خود را به جامعه معرفی و جایگاه خود را پیدا کرده است. امیدوارم با سلایق خوبی که وارد این مجموعه می‌شود باز هم بتواند جایگاه‌ خود را محکم‌تر و اعتماد جامعه را برانگیزد.
شعار امسال عاشوراییان متناسب با نیاز کشور است
خانم اسامی بازنشسته سپاه پاسداران و از همراهان عاشوراییان چنین گفت: برنامه‌ی شاد و بسیار خوبی بود، مسأله ای که هم عاشوراییان و هم بقیه ی مراکز فرهنگی باید به آن دقت داشته باشند این است که زمان شروع و پایان جلسات را به طور دقیق مدنظر داشته و برنامه ها را طبق زمانی که اعلام شده آغاز کنند تا همه بدانند سر وقت حاضر شوند. وی در مورد شعار امسال عاشوراییان بیان کرد: با توجه به این که امسال از طرف مقام معظم رهبری این شعار برای کشور مطرح شد خیلی خوشحال شدم که شما نیز در این راستا اقدام گردید. جوان‌ها ی ما به محصولات فرهنگی نیاز دارند. چرا که دشمنان کار ارزان یا رایگان در اختیار جوانان قرار می‌دهند. ما باید برای خنثی سازی توطئه‌ی آن‌ها محصولات خوبی جایگزین کنیم که نیازمند کار و فعالیت جدی در این زمینه هستیم. من در برنامه های محرم عاشوراییان شرکت می کنم. اکثر مخاطبان برنامه جوانان هستند که با تیپ‌ های مختلف شرکت می‌کنند و از برنامه رضایت دارند. چرا که کار‌ها، محتواهای ارائه شده ، سخنران و صحنه‌آرایی ها نو است . در کل افکار و نظرات خلاقانه و نو هستند پس مسلم است که قدرت جذب بالایی در زمینه جوانان وجود دارد.

+ دیـــدگاه