ثبت دیدگاه

گناهان جذاب

photo_2019-01-14_12-47-03

وجدان محکمه ای ست که نیاز به قاضی ندارد؛

گناهان جذاب

۰۶ / بهمن / ۱۳۹۷ - ۱:۲۴ ق.ظ

مجموعه فرهنگی عاشوراییان ویژه برنامه شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها را یکشنبه ۳۰ دی ماه با سخنرانی حجت الاسلام سراجی و مداحی حاج محمد یزدخواستی برگزار کرد. سخنران مراسم بیان کرد: . وجدان محکمه ای است که نیاز به قاضی ندارد.شبانه روز پتک آن را می زند. اباحه گری که فراوان شود افراد برای خود توجیه می کنند.
حجت الاسلام سراجی در ابتدای صحبت های خود با طرح این سوال که چرا خداوند حضرت ابراهیم را خلیل الرحمان انتخاب کرد گفت: امام حسن عسکری علیه السلام فرمودند: قطعا حضرت ابراهیم صفات و اخلاقیات پسندیده فراوانی دارد. خدا ابراهیم علیه السلام را خلیل الرحمان انتخاب کرد چون از زمانی که فضیلت پیامبر آخر الزمان ، ائمه معصومین و درود فرستادن بر آنها را به او گفتند، فراوان بر آنها درود می فرستاد. پس اگر می خواهید خلیل الرحمان باشید بیشتر صلوات بفرستید.
سخنران بهشت در بخش بعدی صحبت های خود با اشاره به شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها این سوال را مطرح کرد، آنچه که حضرت فاطمه زهرا به خاطر آن به شهادت رسیدند و غریبانه دفن شدند چیست؟ چرا بسیاری از امام زادگان و بعضا افراد معروفی که شهرتی دارند گنبد و بارگاه دارند اما پیامبر خدا که یک فرزند دختر بیشتر نداشتند، باید اینگونه باشد؟
حجت الاسلام سراجی در پاسخ این سوال متذکر شد برای شیعه بودن ما و شما هزینه های زیادی شده است. سند مظلومیتشان است.خداوند برای شیعه هزینه های زیادی کرده. پیغمبر (ص )، حضرت علی علیه السلام و ۱۴ معصوم علیه السلام هزینه شدند. تنها راه ماندگاری شیعه که از ۱۱۴ نفر شروع شده . در زمان امیرالمومنین ، حضرت فاطمه سلام الله علیها تنها راه ماندگاری شیعه را در این دیدند که ولو به قیمت ضربه خوردن و به شهات رسیدنشان از آن دفاع کنند.بعد هم سفارش کنند که مرا شبانه و مخفیانه دفن کنید تا همیشه مخفی باشد. هزینه شده که ما محب امیرالمونین باشیم و کارهای ما مطابق امیرالمونین باشد و در مسیر ایشان قدم برداریم. نه فقط محبت به تنهایی. روایت داریم که اگر یک نفر تمام اعمال دنیا را در محضر خدا بیاورد بدون حب امیرالمونین سر سوزنی پذیرفته نمیشود. روایت داریم که محبت امیرالمومنین، گریه بر اباعبدالله دستگیری می کند اما مراقب آسیب هایی که در کنار خود دارد باشید.
وی افزود: امروزه بسیاری از آسیب ها پر رنگ است.خیلی از گناهان جذاب است. از طرفی عذاب وجدان رهایمان نمی کند. وجدان محکمه ای است که نیاز به قاضی ندارد.شبانه روز پتک آن را می زند. اباحه گری که فراوان شود بعضی از این مسیر استفاده می کنند. اباحه گری یعنی من برای خودم توجیه می کنم. شیطان هم به کمک من می آید و آنر ا زینت می دهد. روز عاشورا در کربلا افرادی بودند که آمده بودند امام حسین علیه السلام را قربت الی الله بکشند. یک عده از این ها می دانستند دارند چه می کنند. عده ای فریب دنیا را خوردند و عده ای به دنبال آنها افتادند که این ها اشتباه نمی کنند. اما عده ای آنقدر خواب هستند و دچار غفلت هستند که آمدند امام حسین علیه السلام را قربت الی الله بکشند. این ها را شیطان کمک می کند.« زین لهم سوء عمله »

+ دیـــدگاه