ثبت دیدگاه

یوسف گمشده ی اهل حرم آمدنی ست

صابر خراسانی

شعرخوانی مکمل برنامه ترکیبی عاشوراییان شد؛

یوسف گمشده ی اهل حرم آمدنی ست

۰۹ / مهر / ۱۳۹۶ - ۵:۴۵ ب.ظ

شب دهم محرم، ویژه برنامه عاشوراییان میزبان مصطفی صابر خراسانی بود، وی حال و هوایی منحصر به فرد را به مراسم بخشید و در جمع عزاداران اباعبدالله گفت: بالاخره من در عاشوراییان روضه ای دیدم که هم عزاداری اش بجاست و هم زیبایی اش.

به او لقب بچه‌ محل امام رضا علیه السلام را داده‌اند؛ چون هم مشهدی است و هم اینکه همیشه ورودش به دنیای شعر را از عنایت ویژه آن حضرت می‌داند. دنیایی که برایش صرفاً محدود به نوشتن نبود و آن را به شعرخوانی هم گسترش داد. این روزها «مصطفی صابر خراسانی» با شعرخوانی‌ها و آن لحن حماسی‌اش میان مردم مشهور شده و توانسته طیف‌های مختلف جامعه را به شعر مذهبی جذب کند. این شاعر آیینی سابقه سرودن و اجرای کارهای متعددی در مدح و رثای ائمه اطهار (ع) را دارد.

در اواسط برنامه عاشوراییان میزبان استاد صابر خراسانی بود. وی در ابتدای صحبت های خود از عاشوراییان تشکر کرد و گفت:«بالاخره من یک روضه ی زیبا و شیک دیدم که هم عزاداری اش به جا باشد و هم زیبایی و شیکی اش». سپس اشعاری در وصف امام علی، امام حسین، امام رضا علیهم السلام و امام زمان عج الله سرودند، خراسانی همراه با شعرخوانی زیبا و احساسی که داشت به صورت حماسی کلیه اشعار را به تصویر می کشید. یکی از بخش های زیبایی که شعرخوانی وی را تکمیل و زیباتر کرد، موسیقی های مرتبطی بود که زیر صدایش پخش می شد. یکی از این موسیقی ها صلوات خاصه امام رضا علیه السلام و آهنگ آمده ام ای شاه پناهم بده بود که در بین صحبت های استاد پخش شد و حال و هوای مجلس را امام رضایی کرد و اشک همه عزاداران را بر روی گونه هایشان جاری کرد.

همچنین نمایشی ویژه با هم خوانی صابر خراسانی و هادی پورشفیع جهت بازسازی صحنه ی کربلا و ظهر عاشورا اجرا شد که با استقبال مخاطبان مواجه گردید.

+ دیـــدگاه