ثبت دیدگاه

یک روز به یاد ماندنی با خانواده عاشوراییان

photo_2018-04-15_10-55-39

عاشوراییان نوزده ساله شد؛

یک روز به یاد ماندنی با خانواده عاشوراییان

۲۵ / فروردین / ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۱ ب.ظ

شعار امسال مجموعه فرهنگی عاشوراییان تحت عنوان «حفظ، تثبیت دستاوردها و افزایش اثربخشی فعالیت ها» جمعه ۲۴ فروردین ماه در ویژه برنامه «صبح روز عاشوراییان» و با حضور خانواده بزرگ این مجموعه فرهنگی تعیین شد.

گردهمایی خانواده بزرگ مجموعه فرهنگی عاشوراییان طبق سنت هر ساله در آستانه سال جدید و متقارن با روز هنر انقلاب اسلامی در ویژه برنامه «صبح روز عاشوراییان» به مناسبت نوزدهمین سالگرد تاسیس این مجموعه برگزار گردید.  موثرین فرهنگی شهر، همراهان مجموعه، اعضای شورای سیاست گذاری و مرکزی عاشوراییان، اعضا و مجریان، هیئت هفتگی بهشت، دانش آموزان عاشوراییان به همراه خانواده های خود در این اجتماع حضور به هم رساندند.

در نوزدهمین جشن سالانه عاشوراییان با حضور حاج اکبر پاکزاد و روح الله فرشادفر مدیر شورای مرکزی عاشوراییان از شعار سال عاشوراییان با عنوان «سال حفظ تثبیت دستاوردها و افزایش اثر بخشی فعالیت ها» که سرلوحه فعالیت های سال جاری مجموعه می باشد رونمایی شد، همچنین «دستینه تربیتی عاشوراییان» که شامل برنامه و سیر آموزشی و تربیتی فردی که از ابتدا وارد مجموعه  می شود از دیگر عناوینی بود که با شعار سال به حضار معرفی شد.

مهمان ویژه این مراسم حجت الاسلام حسن مرادی مدیر موسسه جهادی تبلیغی بلاغ مبین بود. وی در صحبت های خود در جمع خانواده بزرگ عاشوراییان به معرفی این موسسه که از سال ۱۳۸۲ با هدف خدمت رسانی به مناطق محروم توسط جمعی از طلاب تاسیس شده اشاره کرد و فعالیت های این موسسه را در دو قالب برگزاری اردوهای جهادی در مناطق محروم با شرکت طلاب حوزه های علمیه و اعزام روحانیون جهادی به همراه گروه های دانشجویی و جهادی و سایر اقشار عنوان کرد.

شکوفایی نسل های جدید عاشوراییان

همچنین رییس شورای مرکزی عاشوراییان ضمن تشکر از کلیه اعضای عاشوراییان که در سال گذشته با تلاش و حضور موثر خود در پیشبرد اهداف مجموعه اثرگذار بودند؛ به حضور نسل های جدید و به تعبیری نسل دوم و سوم عاشوراییان در ترکیب جدید شورای مرکزی اشاره داشت. وی در سخنرانی خود گفت: در دوره جدید برنامه ریزی مجموعه، تلاش کردیم از حضور نسل دوم و سوم عاشوراییان که سابقه فعالیت، حسن شهرت و سوابق اجرایی دارند در تصمیم گیری ها و برنامه ریزی ها بهره مند شویم. فرشادفر سیاست جدید شورای مرکزی را نقش آفرینی بیشتر در فعالیت ها مخصوصا در حوزه برنامه ریزی، نظارت و پایش فعالیت ها بیان کرد و اعضای شورای مرکزی را با حضور سید حمیدرضا همراه، امیر محزونیه، سجاد امیری، مسعود عشاقی و خانم ها سلیمی و فرشادفر معرفی کرد و در ادامه با تأکید بر نقش حمایتی والدین در این مسیر بیان داشت: حمایت شما والدین از حضور فرزندانتان در مجموعه عاشوراییان یک سرمایه گذاری عظیم در حوزه تعلیم و تربیت است که در آینده شاهد نتایج آن خواهید بود.

بخش ویژه اعطای نشان های افسران جنگ نرم به منتخبین و تقدیر از افتخار آفرینان در عرصه های علمی، هنری، ورزشی، فرهنگی و دانش آموران فعال عاشوراییان در سال گذشته  با حضور موثرین فرهنگی شهر و برخی از اعضای شورای مرکزی عاشوراییان انجام شد و نشان ویژه عاشوراییان به حجت الاسلام حسن مرادی و تقدیر از یک جریان فرهنگی مردمی که با فعالیت های ایشان در کشور شکل گرفته اعطا شد.

رصد اخبار و اتفاقات سال گذشته عاشوراییان در قالب کلیپ طنز با عنوان «اخبار عاشوراییان» از دیگر بخش های قابل توجه این ویژه برنامه بود. همچنین پخش کلیپ معرفی اعضای شورای اجرایی خواهران و برادران، نورسیده های عاشوراییان در سال ۹۶ و معرفی و تبلیغات محصولات عاشوراییان در قالب پیام بازرگانی از دیگر آیتم های تصویری مراسم بود.

+ دیـــدگاه