ثبت دیدگاه

تنها به بهشت نمی روم!

Untitled-1

مادر مهربانی ها در افتتاح بهشت؛

تنها به بهشت نمی روم!

۲۰ / بهمن / ۱۳۹۷ - ۲:۲۳ ب.ظ

مجموعه فرهنگی عاشوراییان اولین شب مراسم سوگواری فاطمه سلام الله علیها را ۱۹ بهمن ماه با شعار «بی تفاوت ها سقوط می کنند!» و سخنرانی حجت الاسلام زائری و مداحی برادر محمد طالبی برگزار کرد.
حجت الاسلام زائری در شروع جلسه برای توجه و حضور قلب حاضرین گفت: فاطمه زهرا سلام الله علیها زمان شهادت به امیرالمومنین علیه السلام فرمودند: یاعلی من می خواهم دعا کنم و تو آمین بگویی، امیرالمومنین خوشحال شدند و فاطمه زهرا سلام الله دست مجروح را بلند کرد و گفت: خدایا به پدرم رسول خدا و محبتی که به تنها دخترش داشت قسم ات می دهم، خدایا به علی بن مرتضی و دلبستگی که به زن جوانش دارد قسم ات می دهم، خدایا به حسن و حسین که بعد از من بی کس و بی پناه می شوند قسم ات می دهم؛ گنهکاران امت پدرم را ببخش. روایت است فاطمه زهرا سلام الله وارد بهشت نمی شوند و در سه مرتبه به خداوند می فرمایند من تنها بهشت نمی روم، مادر است، قطعا مادرها را دیده اید که لقمه ای بدون فرزندش از گلویش پایین نمی رود
وی در ادامه افزود: خداوند در قیامت از کسانی که به نحوی به فاطمه سلام الله علیها و بچه هایش وصل هستند، تکریم می کند که آن روز، روز جبران مظلومیت و تنهایی فاطمه است. جبرئیل می فرماید: خداوند در روز قیامت برای وفاداران این دستگاه کاری می کند که همه در صحرای محشر آرزو می کنند ای کاش در دنیا ما به فاطمه زهرا وصل می شدیم و اولین قدم حضور من و شما در این روضه است.
گفتنی است از دیگر آیتم های ویژه این مراسم شعرخوانی اسماعیل زاده، قرائت حدیث کسا و قرآن توسط علی پورسینا بود، همچنین در حواشی روضه غرفه هایی تحت عنوان «کمک شاپ»، «کمک های شما روضه عاشوراییان را برپا میدارد»، «شاب، شریک روزهای نوجوانی» که شامل محصولات عاشوراییان، کمک های مالی و جذب دانش آموزان می باشد، برپا شده است.
لازم به ذکر است روضه مجموعه فرهنگی عاشوراییان از نماز مغرب و عشا واقع در مسجد تکیه، خیابان زاهد برگزار می شود.

+ دیـــدگاه